https://t.me/radglass
31
مه

آینه شامپاینی یا مسی چیست؟

آینه شامپاینی یا مسی چیست؟

 

آینه شامپاینی یا مسی نوع جدید و بسیار جذاب آینه‌های تزیینی می‌باشد که برای استفاده در تمامی مکان‌ها از جمله خانه‌ها شرکت‌ها دفترهای اداری و غیر کاربرد دارد و باعث ایجاد مظاهر لوکس می‌شود.

همانطور که می‌دانید آینه‌ها تاثیر بسزایی در زیبایی و جذابیت یک مکان دارند.

در نتیجه استفاده از آنها در معماری داخلی ساختمان و دکوراسیون آن می‌تواند بسیار مفید و کارآمد باشد.

همانطور که می‌دانید استفاده از آینه‌ها محدودیت خاصی نداشته و می‌توان با استفاده از طرح‌ها و آینه‌های مختلف از آنها در ابعاد و اشکال گوناگون استفاده کرد و همچنین در مکان‌های  و موقعیت‌های خواص از آن‌ها بهره برد.

به همین منظور می‌توان از رنگ شامپاینی برای آینه کاری دیوار استفاده کرده و با نصب نامتقارن آنها نمای منحصر به فردی را ایجاد کرد.

 

البته توجه داشته باشید که آینه شامپاینی یا مسی بسیار شبیه به آینه برنز بوده اما رنگ آنها با یکدیگر تفاوت دارد.

آینه‌های شامپاینی تلفیقی از رنگ قهوه‌ای و صورتی هستند و بیشتر بهم شبیه‌اند. اما آینه‌های برنز به رنگ قهوه‌ای پررنگ هستند.

 

 

مزایای استفاده از آینه شامپاینی یا مسی

همانطور که گفته شد آینه‌ها نقش پر رنگی در طراحی داخلی یک مکان دارند و از جمله ابزارهایی هستند که می‌توان به کمک آنها فضا را بسیار باشکوه‌تر و زیباتر نمود.

به طور کلی استفاده از آینه‌ها در ابعاد بزرگ و کوچک می‌تواند انعکاس خوبی از نور را در فضا ایجاد کرده و فضا را به طور یکدست‌تر روشن کند.

علاوه بر آن با استفاده از آینه‌ها می‌توان نواقص و کاستی‌های طراحی ساختمان را پر کرده و آنها را پنهان نمود.

خیلی از آینه‌ها جنبه دکوری دارند اما بسیاری از آنها با هدف نورپردازی و افزایش زیبایی یک مکان به کار می‌رود که می‌توان در آثار هنری گذشته نیز آنها را مشاهده کرد.

انواع آینه‌ها جهت زیبا سازی یک مکان طراحی و تولید شده‌اند و آینه‌های شامپاینی نیز از این دسته محسوب می‌شوند که با طرح‌های متنوع و خیره کننده می‌توان در تمامی مکان‌ها از آنها استفاده کرد.

 

رنگ شناسی آینه شامپاینی

یکی از سختی‌های تزیین و دکوراسیون کردن یک منزل این است که باید بتوان حس مثبت و شعف را در بیننده القا کند.

به همین منظور می‌توان از آینه‌های شامپاینی استفاده کرده و فضا را زیبا و جذاب نمود.

رنگ خاص و مدرن آینه‌های شامپاینی باعث شده تا افراد زیادی از آن در دکوراسیون منزل خود استفاده کنند و به همین دلیل شهرت بسیار زیادی پیدا کرده است.

این نوع آینه برای استفاده در دکوراسیون مکان‌هایی که رنگ و فضای داخلی آن‌ها مایل به قهوه‌ای کِرِم است گزینه بسیار ایده‌آلی بوده و می‌توان از آن در تمامی قسمت‌های خانه از جمله پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و غیره استفاده کرد.

همچنین می‌توان این آیینه را در مکان‌هایی با رنگ سفید نیز به کار برد و باعث رنگی‌تر شدن دکوراسیون آن مکان شد.

رنگ خواص آینه‌های شامپاینی بسیار شبیه به رنگ مس بوده و نوعی طلایی مایل به قرمز است.

به طور ساده‌تر می توان گفت که این نوع آینه از رنگ‌های قهوه‌ای و صورتی است و همین رنگ‌ها باعث جذابیت بسیار این محصول می‌گردد.

همانطور که می‌دانید رنگ مس به عنوان یک رنگ متالیک در هنرهای دکوراسیون کاربرد فراوانی داشته و در ساخت انواع وسایل تزیینی و به کار برده شده است.

به واسطه بازتاب نور در آینه شامپاینی فضای رنگی خاصی در مکان ایجاد شده که علاوه بر ایجاد حس تجملاتی و لوکس‌تر باعث ایجاد شور و هیجان در بیننده می‌شود و جلوه بصری بالایی را ایجاد می‌کند.

این آینه‌ها میتواند فضاهای دلگیر را زنده کرده در افراد تاثیر مستقیم بگذارد.