قرنیز لوکس و کلاسیک 10 سانت
01
دسامبر

قرنیز چیست؟

قرنیز چیست؟

ساختمان ها از بسیاری از قطعات ساخته شده مانند پنجره ها، درها و دودکش ها ساخته شده اند.

آنها همچنین دارای عناصر معماری خاصی هستند که سبک و دکوراسیون را اضافه می کنند

قرنیز نواری از سنگ یا چوب یا پلاستیک یا بتن و سیمان بوده که در پایین دیوار و در امتداد آن نصب می‌شود.

قرنیز عموماً نسبت به دیوار برجسته بوده و مهمترین وظیفه قرنیز محافظت از نازک کاری دیوار در برابر صدمات ناشی از برخورد اسباب و اثاثیه و جلوگیری از نفوذ مستقیم رطوبت و آب از کف به دیوار می‌باشد.

قرنیزهای رایج در گذشته، از جنس سنگ و واحد های سرامیکی بودند که فرم یکنواخت و ساده ای داشتند. این نمونه های سنتی تنها به منظور کاربرد محافظتی قرنیز به کار می رفتند و از لحاظ زیبایی زیاد چشم نواز نبودند، اما امروزه قرنیزها از جنس مواد مختلفی ساخته می شوند. قرنیز‌های مدرن، معمولا طرح و رنگ های فانتزی تری دارند در صورتی که قرنیزهایی با تم سنتی، معمولا یا چوبی اند و یا طرح چوب هستند و در صورتی که از جنس سنگ باشند، سطح آن ها دارای بافت طبیعی قطعات سنگی است. توجه و رعایت این نکته می تواند دامنه انتخاب شما را مشخص تر کرده و به انتخاب مدل مناسب برای محل و فضای مورد نظرتان کمک شایانی کند.
اگر کف فضای مورد نظر کفپوش چوبی و یا طرح چوبی است، پیشنهاد ما این است که از قرنیزهای چوبی، طرح چوبی و یا سنگ طبیعی استفاده کنید.
شاید در فضاهایی که کف آن سنگ، سرامیک، فرش یا موکت باشد، نیاز به نصب و اجرای قرنیز احساس نشود، ولی به علت کاربرد محافظتی و نمای زیبایی که ایجاد می کند، پیشنهاد می شود از نمونه متناسب آن برای لبه های دیوارها استفاده شود. از لحاظ اصول طراحی داخلی، وجود مرز کم عرض و باریک بین کف و دیوار، نمای زیبایی ایجاد کرده و استفاده از قرنیز، به ایجاد نما و ظاهر شکیل و زیباتر محیط داخلی، کمک زیادی می کند. به عبارت دیگر، به کار بردن قرنیز برای هر محیط داخلی مناسب است و محدود و مختص به فضای خاصی نیست. 

قرنیز لوکس ایرانی 🇮🇷

LB-98 🇰🇷

قرنیز لوکس 🇰🇷

قرنیز پلی یورتان 🇨🇳

قرنیز پلی یورتان 🇰🇷

قرنیز لوکس و کلاسیک ۱۷ سانت 🇰🇷

قرنیز لوکس و کلاسیک ۱۸ سانت 🇰🇷